17 Ağustos 2013 Cumartesi

Anneciğim Beni Tanıyor musun? NESİL YAYINLARI Hatice Kübra Tongar


Kitabın adı: Anneciğim Beni Tanıyor musun?
Kitabın yazarı: Hatice Kübra Tongar    
Kitabın yayınevi: Nesil Yayınları
Kitabın fiyatı: 25 tl

Kitapla ilgili yorumum: "Yazar kitabı bir bebeğin/izin ağzından yazmış bu da okurken büyük keyif veriyor. 12 aya kadar bir bebeğin gelişimini, duygusal ihtiyaçlarını, ne yiyebileceğini çok güzel anlatmış. Fiyatı biraz pahalı ama baskısı çok kaliteli olduğu için değer."

Canım annem, 9 ay boyunca sıcaklığın bana yuva oldu. Sevginle büyüdüm, kalbinin ritminde uyudum. Hayatımın en mucizevî serüveninin sonunda kendimi kollarında buldum; işte, doğdum. Ama farkettim ki gözlerinde mutluluk kadar telaş da var. Beni nasıl besleyeceğini, nasıl uyutacağını, nasıl yıkayacağını, hangi ayımda bana nasıl bakacağını tam bilemediğin için biraz huzursuzsun. Beni taşırken canım yanacak diye korkuyor, babamın kucağına verirken bile endişeleniyorsun. Biliyor musun; beni tanıdıkça bu endişelerinden kurtulacaksın. Zaman içinde dilimi öğrenip, beni anlayacaksın. Bunun için ise, gelişim seyrimi bilmen gerekiyor.
İşte bu yüzden sana kendimi anlattım. Beni, benim cümlelerimle tanı istedim. Hayatımın ilk yılında; "Nasıl gözükürüm?" "Neler yapabilirim?" "Neleri severim?" "Hangi oyuncaklarla oynarım?" "Sağlığım için hangi önlemlere ihtiyaç duyarım?" İşte bu kitapta bu sorularına cevap bulacak, gelişimimi ay ay okuyacaksın.
Haydi bakalım, sayfaları arala da, bir an önce tanışalım. Kaygılarımızın yerine, mutlu anılar koyalım.
(Tanıtım Bülteninden)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...